Kolostrum Kozie + darček Vitamín D3

Kód: 1686
€29,60
Skladom (>7 ks)

Kozie kolostrum tiež zvané mledzivo vzniká behom prvých dvanástich hodín po pôrode. Kozie mledzivo obsahuje vysoké množstvo aktívnych látok, ktoré sa vďaka svojmu prirodzenému pôvodu výborne vstrebávajú. Obsahuje dôležité živiny a je bohatým zdrojom ďalších bioaktívnych látok ako sú imunoglobulíny (IgG, IgM, IgA), alfa-lactalbumíny, lactoferin, transfer faktor, enzýmy a ďalšie.

Kozie kolostrum sa získava vymrazovaním (lyofilizáciou) – tekutina sa zamrazí na približne -40° C.

Detailné informácie

Nepoužívame farbivá
Nepoužívame farbivá
Nepoužívame konzervanty
Nepoužívame konzervanty
Používame extrakty
Používame extrakty
Produkt vyrobený na Slovensku
Produkt vyrobený na Slovensku

Podrobný popis

Ako sa získava naše kozie kolostrum:

získava sa vymrazovaním (lyofilizáciou) – tekutina sa zamrazí na približne -40° C. Pri nízkom tlaku (takmer vákuum) potom vlhká zložka sublimuje a ostáva len sušina. Proces končí pri približne +40° C, preto je to najšetrnejší spôsob vôbec, hoci ekonomicky dosť nákladný.

Aké je zloženie kolostra a čím je teda výnimočné?

Pokiaľ ide o samotné zloženie, kolostrum má vysokú výživovú hodnotu, okrem vitamínov A,C,E a B12, minerálov, ako sú vápnik, fosfor, draslík a dôležitých aminokyselín aj špecifické protilátky, imunoglobulíny IgG,IgA,IgM, IgE a IgD, ktoré sa viažu na baktérie, vírusy a huby, čím napomáhajú neutralizovať a následne odstraňovať cudzokrajné látky z organizmu. Lactoferin zabezpečuje transport železa v organizme a je tak považovaný za hlavný regulátor obranyschopnosti.

Kozie kolostrum má nižší obsah kazeínu (mliečnej bielkoviny) ako kravské, a je preto ľahšie stráviteľné. Predovšetkým pre ľudí s alergiou na mliečnu bielkovinu a deti je to významný rozdiel. Pri mlieku sa uvádza, že až 93% ľudí, ktorí problematicky trávia kravské mlieko tento problém pri kozom nemajú.

Príroda je mocná a navyše štedrá – kozy produkujú viac kolostra, ako vládzu kozliatka vypiť, takže zostáva aj pre ľudskú spotrebu. Pri pravidelnom užívaní podporuje imunitu, pomáha regenerovať svaly, bojovať s únavou či upraviť tráviace ťažkosti.

Minimálna trvanlivosť: Viď.na obale. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25C°,uskladňovať mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Zloženie 1 kapsuly: kolostrum kozie 300 mg, povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza.

Dávkovanie: 1- 2 kapsule denne.

Dodatočné parametre

Kategória: Všetko
Hmotnosť: 0.133 kg