Kolostrum Kozie + darček Vitamín D3

Kód: 1686
€29,60
Skladom (>7 ks)

Kozie kolostrum tiež zvané mledzivo vzniká behom prvých dvanástich hodín po pôrode. Kozie mledzivo obsahuje vysoké množstvo aktívnych látok, ktoré sa vďaka svojmu prirodzenému pôvodu výborne vstrebávajú. Obsahuje dôležité živiny a je bohatým zdrojom ďalších bioaktívnych látok ako sú imunoglobulíny (IgG, IgM, IgA), alfa-lactalbumíny, lactoferin, transfer faktor, enzýmy a ďalšie.

Kozie kolostrum sa získava vymrazovaním (lyofilizáciou) – tekutina sa zamrazí na približne -40° C.  Pôvod kozieho kolostra je Česká republika, Nemecko.

Detailné informácie

Nepoužívame farbivá
Nepoužívame farbivá
Nepoužívame konzervanty
Nepoužívame konzervanty
Používame extrakty
Používame extrakty
Produkt vyrobený na Slovensku
Produkt vyrobený na Slovensku

Podrobný popis

Ako sa získava naše kozie kolostrum:

získava sa vymrazovaním (lyofilizáciou) – tekutina sa zamrazí na približne -40° C. Pri nízkom tlaku (takmer vákuum) potom vlhká zložka sublimuje a ostáva len sušina. Proces končí pri približne +40° C, preto je to najšetrnejší spôsob vôbec, hoci ekonomicky dosť nákladný.

Aké je zloženie kolostra a čím je teda výnimočné?

Pokiaľ ide o samotné zloženie, kolostrum má vysokú výživovú hodnotu, okrem vitamínov A,C,E a B12, minerálov, ako sú vápnik, fosfor, draslík a dôležitých aminokyselín aj špecifické protilátky, imunoglobulíny IgG,IgA,IgM, IgE a IgD, ktoré sa viažu na baktérie, vírusy a huby, čím napomáhajú neutralizovať a následne odstraňovať cudzokrajné látky z organizmu. Lactoferin zabezpečuje transport železa v organizme a je tak považovaný za hlavný regulátor obranyschopnosti.

Kozie kolostrum má nižší obsah kazeínu (mliečnej bielkoviny) ako kravské, a je preto ľahšie stráviteľné. Predovšetkým pre ľudí s alergiou na mliečnu bielkovinu a deti je to významný rozdiel. Pri mlieku sa uvádza, že až 93% ľudí, ktorí problematicky trávia kravské mlieko tento problém pri kozom nemajú.

Príroda je mocná a navyše štedrá – kozy produkujú viac kolostra, ako vládzu kozliatka vypiť, takže zostáva aj pre ľudskú spotrebu. Pri pravidelnom užívaní podporuje imunitu, pomáha regenerovať svaly, bojovať s únavou či upraviť tráviace ťažkosti.

Minimálna trvanlivosť: Viď.na obale. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25C°,uskladňovať mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Zloženie 1 kapsuly: kolostrum kozie 300 mg, povlaková látka: hydroxypropylmetylcelulóza.

Dávkovanie: 1- 2 kapsule denne.

Dodatočné parametre

Kategória: Všetko
Hmotnosť: 0.133 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: